Forum the Sims Strona Główna


the Sims
Forum o najlepszej grze na PC wszech czasów!
Odpowiedz do tematu
,,Tajemniczy strych''
Kl@udusi@
Nowy Gracz
Nowy Gracz


Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 10
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Żyrardów
Płeć: Kobieta

Rodzina Piórko mieszkała w spokojnym miasteczku Willa.
Pani Katarzyna miała męża i dwie córki. Mąż nosił imię Jan a córki Anna i Jagoda. Anna miała 10 lat a Jagoda 7. Anna była bardzo dobrą uczennicą.
Jagoda zaczynała dopiero szkołę i było jej bardzo ciężko ani tata ani mama jej nie pomagali w nauce a Anna miała swoje lekcje. Pani Katarzyna pracowała w szkole jako woźna. A pan Jan nie pracuje. Ojciec Anny i Jagody jest chory na raka płuc ich nadzieja nie miała już sensu, że ich ojciec wyzdrowieje.
Pewnego dnia matka dziewczynek oznajmiła, że wyprowadzają się do miasteczka o nazwie Pszczółka . Dziewczynki nie chciały się wyprowadzać nie chciały wszystkiego zostawić co było w Willi ale musiały. Jak dotarły już do swojego nowego domu od razu zmieniły zdanie. Biegiem wpadły do domu weszły po schodach do swojego nowego pokoju. Annie poleciała łza z widoku, że wreście będzie lepiej. Ale tylko im się tak zdawało .W ich nowej szkole było okropnie nauczyciele bardzo dożo wymagali od dzieci. Matka znalazła nowa pracę jako pracowniczka w kiosku . Matka oraz Anna i Jagoda pojechały z Janem na badania. I w końcu wyszedł lekarz z uśmiechem na twarzy podał pani Katarzynie kartkę z badaniami. Katarzynie zleciała po policzku łza zaciekawiona Anna wzieła kartkę i zaczeła czytać prawie nic nie zrozumiała ale kilka słów odczytała z uśmiechem .
- Tata będzie żył!- wykrzykneła .
Jagoda w powrotna stronę do domu pobiegła szubko do pokoju. Uklękła i zaczeła dziękować Bogu. Anna, także uklękła i powiedziała.
- Dziękuję Jagodo że chociaż ty miałaś nadzieję.
Jagoda odpowiedziała.
- To nie tylko moja zasługa że tata żyje ale taż boga i za to mu dziękuję- odparła z uśmiechem .
-Pokażę ci coś - powiedziała Jagoda.
Wstała i zaczeła pukać w sufit nagle z sufitu wyszły małe schodki Jagoda powiedziała .
-Choć za mną .
Anna poszła za Jagodą i ujrzała coś niesamowitego. Jagoda mówiła szeptem .
- To mój mały kącik kiedy rodzice się kłócili to ja tu szlam i odpoczywałam.
Anna rozglądała się widziała takie rzeczy które istnieją tylko w bajkach.
Widziała dwie myszki rozmawiające ze sobą .Małe misie chodzące . Kopciuszka śpiącą królewnę a jak wyjrzała przez okno widziała taki widok jak z sięgającego do chmur zamku. Przez wiele wiele lat Jagoda i Anna tam zaglądały ich wyobraźnia nigdy nie zgasła .
UWAGA

tajemniczy strych nadal istnieje spełnia marzenia tak jak spełnił marzenie Jagody .
P.S
imiona i nazwiska zostały przypadkowo dobrane.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Majka
Supersim
Supersim


Dołączył: 22 Lut 2008
Posty: 343
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Zyrardow
Płeć: Kobieta

Sorry klaudia, ja nie chce cię urazić, ale...to jest właściwie forum o simsach i tak... nie jestem pewna czy... Wila ...Em! Chciałam powiedzieć Administratorka Wila cię trochę nie pouczy, że wiesz, no nas wszystkich nie pouczy, że tyle tych opowiadań na forum.... . OK, klaudia, kto ci znów dyktował? Bo jak ja cię znam tych zdań sama nie ułożyłaś! A poza tym dialogi są źle skonstruowane. Powinno być tak:
-Dziękuję Jagodo, że chociaż ty miałaś nadzieję.
- To nie tylko moja zasługa że tata żyje, ale też Boga i za to mu dziękuję- odparła z uśmiechem Jagoda.
ZAWSZE ,,Boga" pisze się z dużej litery. To pierwsze primo. Po drugie ten dialog nie może być odpowiedziała-powiedziała. Tak jest płytko! I nie zapominaj o powtórzeniach, a robisz ich trochę!
PO trzecie Za krótkie! DAj więcej opisu! Dialogu! Opisu! AKCJI!!!! Opowiedanie jak dla mnie jest krótkie i...takie sobie. Nie masz SMYKAŁKI do pisania. Jednak biorę pod uwagę to, że dopiero zaczynasz i pytasz mnie przed jakim wyrazem przecienek, więc jak na uczennicę młodszej klasy podstawówki jesteś nawet, nawet dobra. Weź sobie to co napisałam do serca, sorry głowy. I proszę, więcej nie pisz nie przemyślanych opowiadań!


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Kokoju
Prawie-Simowy-Gracz
Prawie-Simowy-Gracz


Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 90
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

Nom, dobre uwagi skierowała Majka.
Choć wiesz, Majka, mówisz, że za krótkie, a twoje rozdziały też do najdłuższych nie należą
Ale właśnie. Opis, opis, opis. Nie możesz polegać na tym, że ktoś wyobrazi sobie Jagodę czy Annę, daj opis, np. "Ania, blondynka z krótkimi warkoczami i pięknymi, niebieskimi oczami była dobrą uczennicą szkoły..." i takie tam.
Choć jeśli chodzisz do klas 1-3 podstawówki, to nawet dobrze jak na wiek, kiedy nie zna się takich wyrażeń jak Epitet, Porównanie, itp.
Poza tym masz kilka razy nie wciśnięty ale, np. "wykrzykneła", i daj więcej dużych liter. Imiona i nazwiska zostały przypadkowo dobrane - imiona z dużej litery. Tajemniczy Strych - oba wyrazy również powinny być z dużej litery, i kilka jeszcze wyrazów. "Tajemniczy Strych" nie traktuj jako przymiotnik i rzeczownik, ale nazwę własną


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Kokoju dnia Nie 20:15, 07 Cze 2009, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Kl@udusi@
Nowy Gracz
Nowy Gracz


Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 10
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Żyrardów
Płeć: Kobieta

Po pierwsze Maju sama to pisałam nie chodzę do 1-3 tylko wyżej Maju nie jesteś ode mnie o wiele starsza wiec nie mów młodszej klasy podstawówki. Dziękuje za uwagi ale nie które były zupełnie nie potrzebne.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Majka
Supersim
Supersim


Dołączył: 22 Lut 2008
Posty: 343
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Zyrardow
Płeć: Kobieta

Ekhm, dzięki Kokoju. A co do ciebie Klaudia to dam ci teraz wykład. Tak! Wykład! Długi, tak długi jak potrzeba! I nie waż się nie przeczytać go do końca. No dobra, sorry trochę przesadziłam z wiekiem i klasą, ale...
Klaudia, co do twojego postu:
Chociaż chodzisz do 4 klasy chyba coś jest nie halo, jeżeli pytasz mnie jeszcze czy przed ,,ale" będzie przecinek. No, Klaudia idziesz do 5 klasy! Tam, będziesz się uczyć dużo trudniejszych rzeczy z polskiego, a jeśli myślisz, że kiedy podniesiesz rękę do góry i zapytasz czy przed ,,że,, jest przecinek, to nie spodziewaj się miłej odpowiedzi. I dalej: ,,Dziękuje za uwagi ale nie które były zupełnie nie potrzebne."- że niby które? Kokoju jest chyba rozumnym człowiekiem i myślę, że on się ze mną zgodzi, iż wszystkie uwagi, które ja i on napisaliśmy były jak najbardziej potrzebne. Prawda? Klaudia, pisz luźno. Luźno, tak jabyś mi to opisywała. Dokładnie, ale nie przesadziście. Najlepiej przemyśl sobie w głowie opis i pododawaj różne rzeczy. Ja to akurat piszę opowiadania i opisy na ,,szybko", chodzi mi oto, że piszę i na bieżąco, domyślam co chwila nowe wydarzenie. Ale ponieważ jesteś ... no, mniej piszesz, a ja piszę już długo to jest jednak jakaś róznica. Ty jesteś początkującą,a ja siedze z ,,piórem" w ręku prawie cały czas. Ponieważ jesteś nowa w tym ,,zawodzie" to ja bym ci radziła przemyśleć to wszystko dokładnie, zdanie po zdaniu i jezcze raz, czy coś nie gra. Wczuj się w rolę czytelnika. Wyobraź sobie: Dostałaś właśnie ten tekst. Nie znasz go. Czytaj, a potem dodaj różne rzeczy typu opis tam, gdzie jest to potrzebne, bo inaczej nic z tego nie zrozumiesz. Wiesz ty piszesz,a ja czytam, ty wiesz jak to ma wyglądać,a ja nie. Zrozumiem tylko to co jest napisane. Nie mogę sobie zrobić tak: ,,Hm...pewnie chodziło autorowi o wysoką kobietę z rudymi włosami..."-a może nie, może chodziło ci o niskę blondynkę. Może i teraz mocno cię zjechałam, ale takie rzeczy są ważne.
Pozdro,
Majka.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Majka dnia Wto 19:37, 09 Cze 2009, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora
Kokoju
Prawie-Simowy-Gracz
Prawie-Simowy-Gracz


Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 90
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

No tak, jeśli chodzi o ortografię i literaturę, jestem rozumny. I zastanawiam się, czy nie iść za literaturą. I właśnie, opisy, to najważniejsze! Dam przykład: Jest jakaś babka. i jeśli piszesz:
Była to simka zwana Lila, która pracowala jako kelnerka...
Doskonałym opisem byłoby np.:
Lila była blondynką, o pięknych, brązowych oczach. Miala na sobie czerwone okulary, oraz kolczyki, złotawe, w kształcie serc (czy czegoś tam).
Miała na sobie niebieską bluzę, natomiast jej spodneie były czarnego koloru. Lila fascynowała się nauką, uwielbiała czytać o kosmosie, o planetach, kosmonautach.
Itd.
" i myślę, że on się ze mną zgodzi, iż wszystkie uwagi, które ja i on napisaliśmy były jak najbardziej potrzebne. Prawda?"
Oczywiście. Pamiętaj Klaudia: jeśli wejdzie ci w nawyk np. pisanie króciutkich opowiadań, a my ci te uwagi wytkniemy, najpewniej bedziesz sie starała pisać je dluższe. Poza tym w klasach 4-6 literatura jest ważna, czy to będzie ważne opowiadanie zadane w poniedziałek na piątek, czy opis bohatera lektury szkolnej... Wiem coś o tym, niedługo będę absolwentem podstawówki. Smile
Radzę też czytać książki, nie tylko lektury, tylko najlepiej takie, których czytanie sprawia Ci przyjemność. Mi np. przypadł do gustu Wiedźmin Andrzeja Sapkowskiego, dzieki temu piszę znacznie lepsze opisy akcji i miejsc, nie przestając na "weszli do lasu" tylko "weszli do lasu, ktory o tej porze roku zwykle przybierał różne dziwne ksztalty..."


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Majka
Supersim
Supersim


Dołączył: 22 Lut 2008
Posty: 343
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Zyrardow
Płeć: Kobieta

Ehm, widzę, że teraz gorącymi tematami są tematy Klaudynki. Ale się dyskusja rozwinęła! A jak już chodzi o książki to Kokoju mądrze gada (pisze): Czytaj książki tego typu, jakie lubisz! Horrory, thirllery(czy coś tam), komiedyjki, wiersze, prozy, opowiedania, powieści, mity, legendy, romantyczne...wszystko co chcesz! Im więcej czytasz to więcej umiesz! Im więcej umiesz tym lepiej piszesz! I lepiej piszesz tym masz szansę iść w jakiś dobry kierunek studiów. Im masz więcej wiedzy studenckiej tym masz lepszą pracę! Im masz lepszą pracę jesteś szczęśliwa. Im jesteś bardziej szczęśliwa lepiej piszesz. Im lepiej piszesz zostaniesz pisarką, a jeżeli zostaniesz pisarką będziesz sławna. Wszystko to co chcesz mieć. Czytaj dużo,a dowiesz się więcej o stylistyce, układaniu dialogów, ortografi itp CZerp z książek wiedzę. Na serio. I zapomnieliśmy z Kokoju o jednym: CZytaj ksiązki jeśli chcesz i lubisz czytać. Inaczej nic z tego nie będzie.
PS.: JAk chodzi o ksiązki to ja lubię fantastyczne. Tak oderwać sieę od rzeczywistości:DSmile


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Majka dnia Wto 22:19, 09 Cze 2009, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora
Kokoju
Prawie-Simowy-Gracz
Prawie-Simowy-Gracz


Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 90
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PS.: JAk chodzi o ksiązki to ja lubię fantastyczne. Tak oderwać sieę od rzeczywistości:DSmile

Ja też Razz
Zacząłem od Narnii (dodam, że zacząłem od drugiej częśći, bo pierwszą obejrzalem, i dopiero po siódmej części zabrałem się za pierwszą).
Potem Tolkiem (nie zaciekawił mnie, wolę film. Potem moze przeczytam.)
Teraz jestem na piątej części "Wiedźmina" (Boże... Anioł do niego przyszedł, i dal mu "Wiedźmina" by całość przepisał). Jestem dumny z naszego rodaka, i nie dziwię się, że Wiedźmin to jedno z najlepszych polskich fantasy.
Nawet nie wiesz, Majka, jak mi się kiepsko czytalo "Robinsona Kruzoe", lekturę szkolną. Inna fabuła, styl pisma. Itp.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Majka
Supersim
Supersim


Dołączył: 22 Lut 2008
Posty: 343
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Zyrardow
Płeć: Kobieta

Mogę sobie to wyobrazić Kokoju jakie musi to być okropne:) Sam tytuł mnie nawet nie wciągnął. Jeszcze nie mam tej lektury, ale czytałam taką niby recęzję na jakiejś stronie w necie. Z tego co przeczytałam sama fabuła jest...taka sobie. Bardzo podobne do ,,W pustyni i w puszczy". Cruzoe był nawet porównywany do Staśka , bo był odważny i bla, bla, bla. Robinson miał psa, a Stasiek lwa Sabę, robinson miał przyjaciela murzynka,a Stasiu KAlego. Próbowałam przeczytać ,,Władcy pierścieni", ale tagże jakoś mi nie wyszło. Nie , że źle pisze, ale coś tak...mi nie pasi. Ale nie powiem, Tolkien to miał jednak łeb jak sklep! Nie łatwo wymyśleć taką powieść. Oj, uwierz mi, nie łatwo. Poza tym jak widać książka została pozytywnie oceniona przez krytyków, jeżeli jast tak popularna. Jak powiesz, że czytałeś Władcy pierścieni to nikt nie powie, że jej nie zna. Poza tym widziam film, ale jednak może kiedyś ją przeczytam..., kiedyś.
Właśnie! Wiedźmin! Nigdy go nie czytałam, bo jak dotąd nie miałam okazji. Myślę, że mi się spodoba kiedy ją (wreszcie) przeczytam:DDDDDD
Pozdrawiam,
Majka:*
PS: Ehm..., czemu pisze takie długie posty? Jak siedzę przed kompem mogę się naprawdę rozpisaćVery Happy
Widzę, że temat wpadł w temacik o ulubionych ksiązkach...Razz


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Majka dnia Śro 16:53, 10 Cze 2009, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora
Kokoju
Prawie-Simowy-Gracz
Prawie-Simowy-Gracz


Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 90
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

Przypominasz "Arthanisa" z Dm.com :E
Bardzo czesto gdy ktos pisal "Kartę Tygodnia", Arthanis w pierwszej kolejności narzekał na długość. Ktoś mu napisał coś w stylu "weź napisałbyś KT, jak się tak wymądrzasz". Napisał... i się rozpisał. Wstęp był dłuższy niż połowa KT w archiwum, a co dopiero 10xreszta. i sie wszyscy wzięli w garść.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Majka
Supersim
Supersim


Dołączył: 22 Lut 2008
Posty: 343
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Zyrardow
Płeć: Kobieta

Jeśli jest taki podobny do mnie, to pewnie jest nadzwyczaj uroczy, miły, piękny, słodki i mądry jak ja! :DDD


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Majka dnia Czw 20:21, 11 Cze 2009, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora
Kl@udusi@
Nowy Gracz
Nowy Gracz


Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 10
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Żyrardów
Płeć: Kobieta

Oj nasza Maja i Kokoju się rozpisali. Mam coś do ciebie Maju nie prosiłam ciebie o ujawnianie mojej klasy wiedz, że nie życzę sobie aby się to powtórzyło bo jeszcze jest coś takiego jak prywatność. Kokoju dziękuje cie o uwagi dotyczące mojej powieści i ciebie Maju, także.
P.S. Praszę na moich odpowiedziach sobie nie urządzać pogaduszek w tych czasach jest Gadu-Gadu.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Kl@udusi@
Nowy Gracz
Nowy Gracz


Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 10
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Żyrardów
Płeć: Kobieta

Przepraszam za mój błąd : napisałam cie a powinno być ci .


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Majka
Supersim
Supersim


Dołączył: 22 Lut 2008
Posty: 343
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Zyrardow
Płeć: Kobieta

Przpraszaam, mój bląd. Nie powinnam ujawniać twojej klasy.
Wdawanie się w dyskusję taką jak ta jest głupie. Chociaż napisałabym tu o tym co napisałaś. Lecz jest to wyższa logika, więc ty tego nie zrozumiesz. I dobrze, pogadam sobie z Kokoju na gg, jeśli będzie chciał. Proszę bardzo. Ja mogę się wynieść z tego forum, o, tam! Daleko z tąd! Żegnaj!


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Majka dnia Pon 18:58, 15 Cze 2009, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Kokoju
Prawie-Simowy-Gracz
Prawie-Simowy-Gracz


Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 90
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

Ja myślę, że Wila mogłaby skasować ostatnie 9 postów (łącznie z moim).

Ps.
Jeśli chcesz pogadać to mam gg 13879669 Razz


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
,,Tajemniczy strych''
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)  
Strona 1 z 2  

  
  
 Odpowiedz do tematu