Forum the Sims Strona Główna


the Sims
Forum o najlepszej grze na PC wszech czasów!
Odpowiedz do tematu
Avatar, liczba, podpis...
Majka
Supersim
Supersim


Dołączył: 22 Lut 2008
Posty: 343
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Zyrardow
Płeć: Kobieta

... i Ty. O co mi biega?
Otóż na pewnym forum zobaczyłam pewien ciekawy temat. Chłopak pytał się czemu mamy taki podpis, avatar itp, a nie inny. Inny użytkownik odpisał:
,,Teraz podpis... Chyba wyraźnie widać o czym traktuje mój podpis. Motywem przewodnim jest tam liczba trzy. W podpisie są moje krótkie myśli jej dotyczące. Wybrałem tą liczbę, bo myślę, że ma ono mnóstwo w sobie symboliki, gdyż wkonując na niej rózne działania, można dojść do liczb symbolicznych, które występują w wielu miejscach kultury. Np.:
3- Trzy Osoby Boskie, Trzy rzeczy ostateczne człowieka itp., Trzy Pierścienie Elfów w WP
3*2=6- liczba Szatana (a jeszcze popularniejsze 666)
3*3=9- Dziewięć Pierścieni Ludzi w WP, dziewięć planet Układu Słonecznego, rzymskie Nony wypadały 9. dnia miesiąca
3*4=12- Dwunastu Apostołów, elfy liczą systemem dwunastkowym u Tolkiena, Nowe Jeruzalem ma 12 bram, a biblijny Jakub ma 12 synów. Z liczby dwanaście znowu możemy wyciągnąć liczbę 144 (12*12), też symboliczną zwłaszcza w judaiżmie. I jeszcze mamy 12 miesięcy.
3*5=15- Idy rzymskie wypadały 15. dnia miesiąca, kwadrans ma 15 minut.
Oprócz tego minuta ma 60 sekund (3*20), godzina 60 minut (3*20), a doba 24 godziny (3*Cool."
Ciekawe, nieprawdaż?

CHARAKTERYSTYKA LICZB
Trzynastka:
Dla nas to liczba pechowa.Dlaczego? Niektórzy przypisują jej złą energię przez to że Judasz, człowiek który zdradził Jezusa, był trzynastym gościem Ostatniej Wieczerzy. Inni sięgają do mitologii germańskiej i przypominają ucztę w Walhalii, na którą zaproszona 12 bogów. Niespodziewanie dołączył do nich trzynasty gość - złośliwy Loki - i sprowadził nieszczęścia. Tymczasem Indianie i Chińczycy uważają ją za liczbę szczęśliwą.W indiańskiej mitologii jest trzynaście niebios i trzynaście bóstw.

Siódemka:
Podobno przynosi szczęście. Dla greków i rzymian była symbolem pomyślności związanym ze zmianami faz księżyca. Starożytni filozofowie twierdzili, że światem opiekuje się siedem planet. Goci wierzyli w siedmiu bogów, a Chaldejczycy w siedem światów. Również Biblia obfituje w siódemki.Siódmy dzień tygodnia jest dniem świętym - tego dnia Bóg odpoczywał po stworzeniu świata. Słowem - same pozytywne skojarzenia.

Dwunastka:
Ma szczególne znaczenie. Symbolizuje porządek kosmiczny i harmonię. Dla matematyków to doskonała liczba - podzielna przez 2,3,4 i 6. Mamy 12 miesięcy w roku, 12 godzin dnia, 12 znaków zodiaku. A historycy przypominają o 12 pracach Herkulesa z mitologii, 12 rycerzy Okrągłego stołu i 12 Apostołów.

Szóstka:
Chrześcijanie traktowali ja jako liczbę świętą, bo w sześć dni Bóg stworzył świat. Ale jednocześnie chodź sama szóstka wzbudza pozytywne skojarzenia, to już liczba 666, jest według Apokalipsy imieniem szatana. Szóstkę ilustruje się w postaci heksagramu - sześcioramiennej gwiazdy składającej się z dwóch nałożonych na siebie równobocznych trójkątów.

Ponieważ zainteresowało mnie to, postanowiłam przeprowadzić na swojej osobowości mały eksperyment. Też sobie taki zrób, ale nie tylko na liczbach, lecz także jako ogólne znaczenie.

Maja_ moje imię.
Oznacza złudę, piękno. Według hinduskich myślicieli świat to jedna wielka MAJA, inaczej jedno wielkie złudzenie. W mitologiach celtyckich występuje boginka Maja Rosmerta, w Grecji była boginia Maja, córka Atlasa, matka boga handlu, Hermesa, w Rzymie czcili Maję jako mniej, więcej Florę, boginię odrodzenia i przyrody. Mai przypisana jest liczba 7, samo imię jest powszechnym zdrobnieniem imienia Maria. Chyba każdy wie kim była Maryja w chrześcijaństwie. Mój znak zodiaku to Baran, czyli znak ognia. Ja myślę, że ogień do odrodzenia nie ma nic wspólnego, ale teraz was zaskoczę! FENIKS! Gdzieś pisało w jakiejś mojej książce, iż liczba 7 była mocno związana z feniksem, hm... nie pamiętam czym, ale była. Czyli moim świętym zwierzęciem i znakiem jest feniks. HA! TYLKO PRZYPADEK CZY JAKIŚ ZWIĄZEK Z MOJĄ OSOBOWOŚCIĄ?
Następnie moja data urodzenia. Sumując ją za wynik mam 33, ponieważ jest to magiczna liczba, nie dodaję jej do siebie. 33 oznacza, że jestem bardzo uzdolniona artystycznie, dobra dla ludzkości i w ogóle najlepiej by było jakbym zmieniła świat na lepiej. Liczba 3, oznacza to co jest napisane na początku całego postu.
Podpis. Mój podpis to króciutki fragmencik z mojego opowiadania opowiadającego o szaleństwie (złuda?).Zainteresował mnie proces przychodzenia w stan szaleństwa, nie wiem dlaczego pociąga mnie do nadnaturalnych rzeczy i tajemnic umysłu, dlatego spisałam to w książkę. Liczba Artemis to 2 lub 1. Czyli... w sumie 3 (moja liczba urodzenia). Czemu mówię o Artemidzie? Według filozofów księżyc wprawiał ludzi w stan halucynacji, szaleństwa, a jak wiadomo Artemis była boginią księżyca. Pochodzi to także od ang. słowa lunatic czyli szalony, od LUNA( księżyc)tic.
PRZYPADEK?
Mówię Wam, zróbcie sobie taki teścik o Was samych, a zobaczycie jak bardzo jesteście związani z danymi liczbami.

Jest to część pierwsza, lecz jeżeli coś mi się przypomni lub znajdę więcej takich rzeczy to dopiszę. Na razie jeżli macie jakieś sugestie, dodatki lub coś takiego chętnie tego wysłucham.
Pozdro,
Majka


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Majka dnia Czw 14:28, 20 Sie 2009, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora
Avatar, liczba, podpis...
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)  
Strona 1 z 1  

  
  
 Odpowiedz do tematu